GARANTİ SERTİFİKASI

ERPEN 5 YIL GARANTİ BELGESİ

1. Garanti süresi ürünün müşteriye teslim tarihinden itibaren başlar.

2. Aksesuar üreticisi Erpen? in ürettiği bütün ürünler garanti kapsamındadır.

3. Erpen’in ürettiği ürünler EN 1906, EN 13126-8 ve EN 1670/ Grade 4 standartlarında yer alan şartları karşılamakta olup, korozyon deneyleri ISO 9227 standardına göre yapılmaktadır. Bu şartlar gereğince Erpen?nin ürünleri 5 yıl Mekanik Garanti ve 240 saat Korozyon Direnci Garantisi dâhilindedir.

4. Arızalı Mamul (ürün) veya bileşenleri, ücretsiz olarak değiştirileceğinden, herhangi bir tazminat söz konusu olamaz.

5. Erpen ürünleri ancak bir takım olarak kullanıldığı taktirde garanti kapsamına girer.

6. Aşağıdaki durumlar garanti kapsamı dışındadır.

6.1. Montaj hataları (Yanlış montaj, Montaj esnasında darbe, Montaj esnasında amaca uygun donanım kullanmama, Ürünün belirlenen yerlerinin dışındaki bir noktadan tespit (montaj) edilmesi veya edilmeye çalışılması, Üretici firmanın vermiş olduğu bağlantı ekipmanı yerine, uygun olmayan bağlantı ekipmanı kullanma)

6.2. Kullanıcı hataları.

Mamul (ürün) veya bileşenleri üzerinde veya yakınında, uygun olmayan asit, tuz ruhu, kireç çözücü, her türlü aşındırıcı veya çizici toz ve / veya sıvı kimyasal malzemelerin kullanımı.
Mamul (ürün) veya bileşenlerini sert sünger, tel, vb. sert, çizici malzeme ile silinmesi, temizlenmeye çalışılması.
Mamul (ürün) veya bileşenlerinin, standardın dışında yüke maruz bırakılması.
Mamul (ürün) veya bileşenlerinin çarpma, vurma, darbe sonunda kırılma veya ürün üzerindeki koruyucu tabakanın (çinko veya boya) zarar görmesi.
6.3. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin, müşteri tarafından uygun şekilde depolanmaması.

6.4. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin müşteri tarafından uygun şekilde taşınmaması, koli veya kutulara taşıma / istifleme esnasında zarar verilmesi.

6.5. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin zorlanarak mevcut formunun bozulması, eğilmesi, bükülmesi.

6.6. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin onarılmaya çalışılması, yüzey üzerinde yapılan her türlü zarar verici işlemlerde bulunulması.

6.7. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin buharlaşmanın ve nemin yoğun olduğu deniz ve / veya göl kıyısından ? 10 km den yakın kullanılması.

6.8. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin gemi, tekne vb. gibi araçların üzerinde kullanılması.

6.9. Mamul ( ürün) veya bileşenlerinin banyo, hamam, wc gibi nem ve buharın yoğun olduğu ortamlarda kullanılması.

6.10. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin kimyasal malzemelerin üretiminde veya kimyasal malzemelerin kullanılması ile yapılan gıda veya endüstriyel malzemelerin üretiminin gerçekleştirildiği fabrika, imalathane veya üretim tesislerinde kullanılması.

6.11. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin garanti süresi dolduktan sonra arızalarının bildirilmesi.

6.12. Mamul (ürün) veya bileşenlerinin teslim tarihini gösteren fatura kopyasının olmadan değiştirme talebinde bulunulması.

6.13. Mamul (ürün) veya bileşenleri üzerinde görülen beyaz pas, kırmızı pas olarak algılanmaz ve garanti kapsamına girmez. Beyaz pasa karşı garanti, sadece kapı takımları (kapı kolu, ayna) ve pencere kollarında geçerlidir.

 

7. Garanti kapsamındaki uygunsuz ürünler zaman kaybedilmeden fatura kopyası ve kg bilgileri ile beraber Erpen?e bildirilmelidir. Garanti süresi dolduktan sonra iade edilecek uygunsuz ürünler garanti kapsamında değerlendirilmez.

8. Garanti Belgesi tarafların imzaladığı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

K.O.S.B Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:82 35170 Ulucak Kemalpaşa – İzmir / Türkiye

TEL: +90.232.877 09 94  FAX : 0.232.877 09 95

www.tandt.com.tr

Menü